Portal internetowy www.60plus.pl, stworzony przez Dariusza Ludwiczaka, Eksperta WZP Lewiatan

Portal internetowy www.60plus.pl oferuje członkom WZP Lewiatan możliwość zamieszczenia bezpłatnych ofert i reklam, kierowanych do rosnącego rynku klientów i konsumentów, czyli do osób 60plus.

SILVER ECONOMY już u nas jest

 Ogłoszenia 30-dniowe swoich ofert lub reklam – kierowanych głównie do klientów czy konsumentów w nieco starszym wieku – na stronach portalu www.60plus.pl dla członków WZP Lewiatan BEZPŁATNIE do dnia 15.10.2017 !

Zapraszamy do zapoznania się z portalem www.60plus.pl, kierowanym do osób starszych, przede wszystkim tych wciąż aktywnych, oraz pośrednio do ich dzieci czy wnuków. W wyszukiwarce portalu użytkownicy będą mogli znaleźć korzystne oferty dla osób 60plus, a w dalszej części portalu także pozytywne artykuły i porady.

Portal ten może być także pomocny przedsiębiorcom, których działalność kierowana jest do klientów indywidualnych jako nabywców czy konsumentów.

Portal oferuje im możliwość dotarcia do osób starszych ale aktywnych, którzy stają się coraz ważniejszymi klientami i konsumentami. Wszak już co czwarty Polak ma 60 lub więcej lat. Unikalna wyszukiwarka stwarza możliwość przedstawienia swoich usług czy towarów osobom starszym. I tym samym poszerzenia grona swoich klientów. Z jednym zastrzeżeniem – prezentowana usługa czy towar powinny zawierać jakąś korzyść dla osoby 60plus (np. zniżka, promocja, bezpłatna porada lub dostęp do typowej usługi czy towaru dla osób starszych).

Jak zgłosić bezpłatną ofertę firmy w wyszukiwarce portalu ?

Można uczynić to prosto i samodzielnie, edytując ją poprzez przycisk ZGŁOŚ OFERTĘ w Menu portalu. Dalej krok po kroku zgłaszający zostanie poprowadzony.

Szczegóły zawarte są w Regulaminie Ofert i Informacji oraz w Regulaminie Reklam, zamieszczonych w Stopce portalu. Promocja cenowa ogłoszeń 30-dniowych dla członków WZP Lewiatan trwa dłużej o 5 dni w stosunku do promocji regulaminowej.

Ofertę jak i reklamę można też zgłosić mailowo na adres: kontakt@60plus.pl.

Tam też należy zgłaszać wszelkie pytania czy wątpliwości.

Zachęcamy także firmy, które widzą możliwości współpracy przy docieraniu do potencjalnych nieco starszych klientów, do kontaktu z nami.

Redakcja portalu www.60plus.pl

 

INFORMACJA DODATKOWA – DLA ZAINTERESOWANYCH

Kilka słów o portalu

Pomysłodawcą, właścicielem portalu i jego redaktorem naczelnym jest Dariusz Ludwiczak – ekonomista i socjolog, doświadczony menedżer HR, konsultant i niezależny doradca HR oraz społeczny ekspert WZP Lewiatan.

Koncepcja portalu narodziła się 10 lat temu a obecnie jest on na etapie budowania tzw. contentu, przede wszystkim ofert w wyszukiwarce dla Poznania i miast Wielkopolski. Tam też portal zacznie być promowany wśród osób starszych od połowy października br.

Sytuacja demograficzna a biznes – kluczowe informacje w pigułce

 1. Demografia a liczba Polaków w wieku 60plus
 • 9 milionów Polaków jest wieku 60 lat i więcej (25%, czyli co 4-ty Polak)
 • Z tych 9 milionów aż 5 milionów to osoby w wieku 60-69 lat
 • Za 20-25 lat będzie około 12 milionów osób 60plus (33%, czyli co 3-ci Polak)
 • W samym Poznaniu obecnie mieszka ponad 140 tys. osób 60plus
 • Rośnie dynamicznie liczba osób 80plus, obecnie to blisko 1,7 miliona osób.

2.Rośnie długość życia

 • Średni wiek wynosił w 2015 – dla panów 73,8 lat i dla pań 81,6 lat
 • Średnie dalsze trwanie życia 60-latków – panowie 19,2, panie 24,3 lat
 • Średni okres życia we względnym zdrowiu 65-latków – do 72,9 i 73,1 lat.

3.Konsumenci i klienci

 • Spada liczba osób w wieku produkcyjnym (pracownicy ale i konsumenci i klienci) – o 2,5- 3,0 miliona w ciągu najbliższych 20 lat. Spada również liczba dzieci i młodzieży.
 • Aby podtrzymać popyt konsumpcyjny na rynku, jednym z głównych sił nabywczych muszą stać się nabywcy dóbr i usług z grupy 60plus.

4.Sytuacja osób 60plus – dochody i wydatki

 • Dochód miesięczny na osobę w gosp.dom.tylko z osobami 60plus – 1.791 zł, czyli o 30% wyższy od dochodu w gosp.dom. bez takich osób
 • Wydatki odpowiednio – 1.460 zł na osobę 60plus. Zatem przynajmniej statystycznie około 330 zł nie było wydawane na bieżąco przez osobę starszą
 • Struktura głównych wydatków: żywność i napoje (25%), mieszkanie z opłatą mediów (24%), wydatki na zdrowie (9%)
 • Ocena sytuacji materialnej wg osób 60plus – bardzo dobra i dobra 23%, średnia 59%, zła 18%
 • Ponad 2,6 mln gosp.dom. tylko z osobami 60plus (30m.kw na osobę).

5.Dostosowanie się rynku do zmian demograficznych

Osoby 60plus staną się coraz bardziej pożądanymi KLIENTAMI i KONSUMENTAMI towarów i usług. Chociażby poprzez samą ilość oraz zasoby ich skromnych ale względnie stałych dochodów. A zatem to firmom – sprzedawcom i usługodawcom –  będzie coraz bardziej zależało na osobach 60plus. To o nich będzie trzeba konkurować, oferując im lepsze warunki lub dostosowując produkty i usługi do ich potrzeb.

 

Przygotował: Dariusz Ludwiczak na podstawie danych 2015 z badań GUS i Eurostat oraz opracowań własnych.09.2017.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater