Żabka Polska Najlepszym Pracodawcą w plebiscycie Gazety Finansowej!

Żabka Polska otrzymała tytuł Najlepszego Pracodawcy 2020 w rankingu Gazety Finansowej. Redakcja wyróżniła pracodawców, którzy w swojej ofercie mają najciekawsze rozwiązania dla pracowników, wspierając ich w karierze zawodowej, ale także w życiu codziennym, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. Firma została doceniona m.in. za stworzenie unikalnej kultury organizacyjnej, przyjaznej pracownikom oraz szerokie możliwości rozwoju zawodowego.

Bardzo cieszymy się z wyróżnienia i tytułu Najlepszego Pracodawcy. W Żabce departament personalny odgrywa bardzo ważną rolę, szczególnie w obecnej niełatwej sytuacji. Naszą firmę tworzą przede wszystkim ludzie i z troską o nich działamy w pełni zaangażowani. To czas, w którym nasze procedury poddawane są silnej weryfikacji i zmianom. Staramy się zapewnić każdemu odpowiednie warunki pracy, niezależnie od miejsca i czasu. Chcemy, by niezmiennie była ona angażująca i rozwijająca – podkreśla Jolanta Bańczerowska, Chief People Officer w firmie Żabka Polska.

W związku z trwającą epidemią koronawirusa Żabka korzysta z wielu narzędzi, ułatwiających pracę zdalną. Dzięki specjalnej platformie pracownicy mają możliwość przeprowadzania spotkań online czy wysłuchania webinarów zaproszonych ekspertów z różnych dziedzin. Z myślą o naszych pracownikach, którzy są rodzicami, firma przygotowała także platformę edukacyjno-kreatywną Żabka Play, gdzie znajdą różne zajęcia dla swoich dzieci.

Firma Żabka Polska na co dzień daje pracownikom możliwość rozwoju m.in. poprzez Akademię Żabki, program umożliwiający doskonalenie rozwoju pracowników i współpracowników. To również platformy e-learningowe dla pracowników i franczyzobiorców, szkolenia specjalistyczne, dofinansowanie studiów magisterskich i podyplomowych, a także Półroczny Program Szkoleń Onboardingowych.

Firma Żabka Polska wspólnie z pracownikami stworzyła zbiór wartości, które razem z misją i wizją są podstawą jej działania, wyróżniając ją na rynku. Żabka realizuje także metodę zarządzania przez cele, dzięki czemu zatrudnieni uczestniczą w atrakcyjnych systemach premiowych. Pracownicy mają również szerokie możliwości rozwoju swojej kariery zawodowej w wielu obszarach.

Na początku bieżącego roku firma przeniosła swoje biura do nowej siedziby w kompleksie Nowy Rynek w Poznaniu, powstałej z myślą o komforcie pracy ponad 800 osób. Mają oni do dyspozycji m.in. ponad 80 przestrzeni do spotkań i pracy zespołowej, kantynę, 150 miejsc postojowych dla rowerów czy aplikację Żabway, ułatwiającą poruszanie się po budynku i rejestrowania godzin pracy.

Firma Żabka Polska Sp. z o.o. jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience ponad 6100 placówek prowadzonych przez blisko 4500 franczyzobiorców pod marką Żabka. Na przestrzeni dwudziestu lat działalności na polskim rynku, Spółka zdobyła pozycję lidera segmentu sprzedaży convenience. Nasze sklepy są odwiedzane codziennie przez blisko 2 miliony klientów, a 12 milionów konsumentów mieszka nie dalej, niż 300 m od najbliższej Żabki. W nowym formacie, wzbogaconym o szeroki wachlarz usług dodatkowych, funkcjonuje już ponad 5500 sklepów. Nasz biznes rozwijamy odpowiedzialnie. Do filarów CSR Spółki należą: dbałość o środowisko naturalne, odpowiedzialna sprzedaż żywności, rozwój osobisty i edukacja, wsparcie lokalnych społeczności, a także dbałość o zdrowie i aktywny styl życia. Więcej informacji o sklepach Żabka na: www.zabka.pl. Więcej informacji o spółce Żabka Polska na: www.zabka.pl.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater