Solaris dostarczy autobusy dla Gorlic i ościennych gmin.

Firma Solaris Bus & Coach dostarczy 11 autobusów, które będą wozić pasażerów po Gorlicach i gminach ościennych. Zakup zostanie dofinansowany z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W czwartek władze Gorlic podpisały umowę na dostawę tych autobusów. Jak poinformował burmistrz Rafał Kukla, tabor gorlickiego Miejskiego Zakładu Komunikacji zasilą niskopodłogowe autobusy Urbino 10.5 spełniające najnowszą unijną normę emisji spalin Euro 6.

Pełną integrację z transportem zbiorowym zapewni – dodał burmistrz – infrastruktura rowerowa o długości 15 km powstająca w gminach partnerskich wraz z jedenastoma punktami przesiadkowymi. Na przedsięwzięcia te gorlicki samorząd otrzymał prawie 15 mln zł unijnego wsparcia z RPO.

Wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys zaznaczył, że nowe autobusy zastąpią wyeksploatowane jednostki, które służyły przez wiele lat. „Będą wozić mieszkańców powiatu gorlickiego, przez co z pewnością zmniejszy się ilość samochodów na drogach. W ten sposób walczymy z niską emisją, o czyste powietrze w naszym środowisku, ale również staramy się promować publiczną komunikację zintegrowaną” – podkreślił.

Autobusy będą obsługiwać trasy siedmiu linii przebiegających przez Gorlice oraz tereny partnerów projektu, czyli gminy: Biecz, Sękowa, Lipinki i Moszczenica.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater