Lewiatan: Zmniejszenie liczby ministerstw pomoże gospodarce

   Zmniejszenie liczby ministerstw pomoże gospodarce

  • W ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się dzisiaj uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego.
  • Cieszy informacja o zmniejszeniu liczby ministerstw, niepokoi forsowanie „reformy” CIT/PIT.

– Na pewno na plus rekonstrukcji  rządu należy zapisać redukcję liczby ministerstw. Cieszy połączenie resortów rozwoju oraz  rodziny, pracy i polityki społecznej, bo rynek pracy jest ważnym elementem, który zdecyduje o możliwościach dalszego rozwoju gospodarki. Dodatkowo Jarosław Gowin, jako szef tego resortu, doświadczony polityk, gospodarczy pragmatyk i osoba o wrażliwości społecznej daje szansę na konstruktywny dialog ze środowiskiem przedsiębiorców.

Dużo dobrego może dać połączenie ministerstw Klimatu i Środowiska pod zarządem doskonale się sprawdzającego w poprzednim rozdaniu Michała Kurtyki i jego ekipy. Był to warunek konieczny do realnego przyspieszenia transformacji energetycznej kraju – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Słabym sygnałem na początek nowego rządu jest naszym zdaniem forsowanie „reformy” CIT/PIT, w sposób zaprzeczający idei dialogu i poszanowania przedsiębiorców, poprzez niewprowadzanie drastycznych zmian w systemie podatkowym, z pominięciem chociażby minimalnego vacatio legis – dodaje Maciej Witucki.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater