Instytut Biznesu Rodzinnego stworzył program managerski Akademia Sukcesora „Jak pójść w biznesowe ślady swoich rodziców? – pierwszy w Polsce program managerski dla sukcesorów z firm rodzinnych”

Przy wielu biznesowo-rodzinnych stołach wigilijnych w tym roku poruszony zostanie temat zmiany pokoleniowej w firmie. W Polsce obchodzimy w tym roku liczne jubileusze 25 czy 30-lecia firm rodzinnych. Ich twórcy w wielu przypadkach osiągnęli bądź niedługo osiągną wiek emerytalny, a w związku z tym staną przed bardzo trudną decyzją dotyczącą przyszłości ich firm. Przekazać dzieciom? Sprzedać? Zakończyć działalność? – to spędzające sen z powiek pytania pojawiające się w myślach właścicieli pierwszego pokolenia polskiego biznesu. Najlepszym rozwiązaniem dla nich samych jak i dla polskiej gospodarki byłaby sukcesja wewnątrzrodzinna, gdzie dzieło życia twórców polskich biznesów byłoby kontynuowane przez ich dzieci – sukcesorów. Do sukcesji warto jednak się odpowiednio przygotować. Instytut Biznesu Rodzinnego stworzył program managerski Akademia Sukcesora, który pomaga młodym sukcesorom odpowiednio przygotować się do wejścia w rolę przyszłego lidera rodzinnego biznesu.

Treść dotycząca idei projektu Akademii Sukcesora tutaj

Odpowiedzialność za przyszłość polskiej gospodarki jest misją Instytutu Biznesu Rodzinnego, a Akademia Sukcesora to projekt, który pozwoli odpowiednio przygotować następców do czekającej na nich roli.

Więcej informacji o samej Akademii znajduje się tutaj.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater