Europejskie Forum Nowych Idei 2020 – zarejestruj się już dziś!

EFNI jest liderem wśród kongresów biznesowych w Polsce pod względem równowagi płci uczestników wydarzenia oraz osób występujących w programie. W 2019 roku udział w EFNI wzięło 57% mężczyzn oraz 43% kobiet. Wśród speakerów znalazło się 61% mężczyzn i 39% kobiet.

W związku z tym, by wzmocnić udział kobiet w Europejskim Forum Nowych Idei i nie ustawać w naszym abitnym celu zachowania gender balance, zapraszamy Panie zainteresowane udziałem w EFNI, do zakupu akredytacji na EFNI 2020 z rabatem 700 pln netto. Rabat będzie aktywny po wpisaniu kodu „DzieńKobiet”. Oferta jest ważna od dziś do 8 marca 2020, do godziny 24:00. Skorzystaj z promocji i zarejestruj się KLIKAJĄC TUTAJ.

Według Gender Exuality Index przygotowywany przez Europejski Instytut ds. Równości Kobiet i Mężczyzn (EIGE) Polska spadła o 6 miejsc i na 28 krajów członkowskich UE zajęła 24. lokatę.

Gdzie występują największe nierówności? Wskaźnik zatrudnienia (osób w wieku 20–64 lat) wynosi 65% dla kobiet i 79% dla mężczyzn. Udział kobiet i mężczyzn w różnych sektorach rynku pracy pozostaje problemem np.: mniej kobiet (8%) niż mężczyzn (37%) pracuje w zawodach ścisłych, technicznych, inżynieryjnych i matematycznych (STEM). To głównie kobiety nadal zajmują się opieką rodzinną, a różnica w opiece między płciami wzrosła prawie dwukrotnie w latach 2007–2016. Mniej kobiet (17%)
niż mężczyzn (21%) uczestniczy w zajęciach sportowych, kulturalnych lub rekreacyjnych poza domem.

Władza zarówno ta polityczna, jak i ekonomiczna jest w rękach mężczyzn (kobiety są w mniejszości 20:80). Kobiety stanowią mniej niż 20% członków zarządu największych spółek giełdowych, członków zarządu, rad nadzorczych czy menedżerów wysokiego szczebla. Kobiety są znacznie niedoreprezentowane na wysokich stanowiskach we wszystkich kluczowych obszarach gospodarczych i społecznych – w polityce, w obszarze zdrowia, badaniach i rozwoju, sporcie, w mediach.

W Polsce, w zależności od przyjętej metody doboru danych i obliczeń, kobiety zarabiają średnio od 7% do 18,5% mniej niż mężczyźni (co przekłada się na średnio o ok. 700 zł niższe wynagrodzenie). Polskę, mimo wszystko, charakteryzuje jedna z najniższych wartości luki płacowej w Unii Europejskiej, gdzie średnia unijna to 16,2% (różnica średniej stawki godzinowej brutto w całej gospodarce).

Kwestie społeczne takie jak różnorodność w miejscu pracy, równość wynagrodzeń, molestowanie seksualne, równa dostępność do zawodów i edukacji dla obu płci, potencjału gospodarczego i biznesowego oraz pełnego włączenia kobiet do rynku pracy, są tematami, o których co roku dyskutujemy na EFNI.

Zapraszamy do udziału i zakupu akredytacji.

Akredytacja EFNI Early Bird Marzec dla firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan wynosi w marcu 2900 PLN netto, a dla firm niezrzeszonych w Konfederacji Lewiatan 3300 PLN netto. Zakupić akredytację można pod linkiem: http://ikongr.es/c/CxfrCAhE

 

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater