Autostrada Eksploatacja S.A.

DANE KONTAKTOWE:
AUTOSTRADA EKSPLOATACJA S.A.
ul. Głogowska 431
60-004 Poznań
tel. 61 83 83 100
fax: 61 83 83 109
e-mail: office@aesa.pl
www: www.aesa.pl

OPIS FIRMY:
Autostrada Eksploatacja S.A. to spółka operatorska działająca na podstawie umowy z Koncesjonariuszem - Autostradą Wielkopolską S.A. Firma zatrudnia ponad 300 osób, które codziennie troszczą się o bezpieczeństwo kierowców podróżujących autostradą A2.

20 grudnia 2002 roku spółka Autostrada Eksploatacja objęła w utrzymanie liczący 47,7 km odcinek płatnej A2 Konin – Września. We wrześniu 2003 roku przejęła w eksploatację bezpłatną obwodnicę Poznania Komorniki - Krzesiny, której długość wynosi 13,3 km zaś dwa miesiące później, 27 listopada 2003 roku, liczący 37,5 km, kolejny odcinek autostrady płatnej Września - Poznań. Od października 2004 roku spółka eksploatuje liczący 149 km odcinek autostrady Nowy Tomyśl - Konin.

Głównym zadaniem firmy jest bieżące utrzymanie płatnej autostrady A2 na odcinku Konin - Nowy Tomyśl. Codzienna troska o bezpieczeństwo osób podróżujących autostradą A2 polega na sprzątaniu drogi, usuwaniu z niej niebezpiecznych przedmiotów, naprawianiu i bieżącej konserwacji wyposażenia i obiektów autostradowych. Pracownicy działu Utrzymania Autostrady latem dbają też o trawę na terenach zielonych wzdłuż autostrady, a zimą – zajmują się jej odśnieżaniem.

Spółka Autostrada Eksploatacja S.A. jest również odpowiedzialna za pobór opłat za przejazd płatnymi odcinkami A2.

Wykonywanie codziennych obowiązków ułatwiają i usprawniają najnowocześniejsze rozwiązania techniczne w dziedzinie eksploatacji dróg, a także doświadczenie polskich, jak i zagranicznych partnerów spółki.

Każdy odcinek autostrady obsługiwany jest przez około 35 pracowników zatrudnionych w każdym z Obwodów Utrzymania Autostrady oraz 40 kasjerów zatrudnionych na każdym z 3 Placów Poboru Opłat.

By zapewnić bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowcom podróżującym A2, przez 24 godziny na dobę, każdy odcinek autostrady patrolują wozy patrolowe oraz grupy interwencyjne do tzw. akcji szybkich. Całą dobę działa też Centrum Zarządzania Autostradą, do którego spływają wszystkie informacje związane z działaniem autostrady.

Autostrada Eksploatacja S.A. to spółka licząca się na lokalnych rynkach pracy. Zgodnie z realizowaną przez firmę polityką zatrudnienia, osoby pracujące w spółce pochodzą z terenów, przez które przebiega autostrada.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater