Biografia Andrzeja Drygasa

Mgr Andrzej Drygas, urodzony w Szczecinie w 1946 roku, absolwent Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Poznaniu, obecnie Uniwersytet Ekonomiczny, specjalność Ekonomika Produkcji. Pracę dyplomową napisał w katedrze Historii Gospodarczej u prof. W. Rusińskiego, o produkcji taboru kolejowego w Zakładach H. Cegielski Poznań.

Zawodowo od początku związany z największymi zakładami produkcyjnymi Wielkopolski, w których pracował na kierowniczych stanowiskach: Poznańskie Zakłady Nawozów Fosforowych w Luboniu, ZEWB Metalplast w Poznaniu, Polsrebro w Poznaniu, Amica Wronki, Solaris w Bolechowie.

Jego zainteresowanie marketingiem spowodowały, że był prekursorem nowoczesnych metod zarządzania marketingowego. Na tym polu odnosił sukcesy zawodowe w budowaniu marki Amica, marketingu sportowego, budowania strategii zarówno w oparciu o zasady 4 P jak też totalnego nastawienia na klienta. Po przejściu do nowej firmy „Neoplan – Polska”, potem Solaris Bus & Coach, dalej doskonalił wykorzystanie marketingu w warunkach B2B. Dwie ostatnie firmy są najbardziej jasnymi punktami na gospodarczej mapie Wielkopolski.

Aktualnie mgr Andrzej Drygas jest doradcą Zarządu Wielkopolskiego Związku Pracodawców. Angażuje się w charakterze eksperta w projekty rozwoju regionalnego jak „Foresight Wielkopolska” oraz doradza firmom organizować działalność marketingową.

Żonaty, troje dorosłych dzieci, zainteresowania to turystyka, fotografia, motoryzacja, sport.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater