Apel Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców do Prezesa Rady Ministrów o zastosowanie prostych i szybkich procedur udzielania przedsiębiorcom pomocy przewidzianej w ramach tarczy antykryzysowej

19 marca odbyła się telekonferencja Członków Prezydium Rady Regionów Konfederacji Lewiatan  Adamem Abramowiczem – Rzecznikiem MSPpodczas której m.in. omawiane były rządowe propozycje założeń specustawy dotyczącej pakietu osłonowego dla biznesu.

20 marca,  Prezydium Rady Regionów w porozumieniu z Konfederacją Lewiatan, przedłożyło na ręce Pana Rzecznika pismo i stanowisko tutaj, wnioskując o uwzględnienie postulatów Lewiatana w planowanej specustawie oraz przekazało prośbę o pilną interwencję, mającą na celu ochronę interesów polskich MŚP, w tym nadzwyczajnym dla nas wszystkich czasie.

 

W efekcie tych działań Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adam Abramowicz wystosował list, w którym apeluje o zastosowanie prostych i szybkich procedur udzielania przedsiębiorcom pomocy przewidzianej w ramach „tarczy antykryzysowej”, w tym o wprowadzenie możliwości rezygnacji na 3 miesiące z poboru składek na ubezpieczenie społeczne przez przedsiębiorców.

Pełna treść listu dostępna jest: tutaj

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater